• česky
  • english
Printed s.r.o.: Českolipská 1449, Mělník, Tel.: +420 315 670 137, Fax: +420 315 671 495, E-mail: printed@printed.cz
homepage
O společnosti > Pro kolegy > POOL servis

 

POOL servis a prototypy.

Jsou zákazníci, kteří na nás poptávají, zda vyrábíme desky také v pool servisu. Vrtalo mi hlavou, co taková výroba přináší zákazníkům i výrobci a tak jsem se tím začal probírat.

Slovo pool znamená vložit zakázku do dalšího množství zakázek.  Ale vím, že to není tak jednoduché, každá zakázka potřebuje nastavit svoje parametry.  V naší výrobě je daleko jednodušší pustit objednávku hned do výroby, než čekat na případné další, aby se zlevnil provoz na jednu zakázku.

Myslím si, že opravdický POOL servis je nemůže bavit výrobce a je to takový reklamní tahák na kapsu zákazníka.
Když k nám přijde objednávka na prototypy, tak na nic nečekáme a dáme ji do výroby. Příprava je do značné míry zautomatizovaná a během krátké doby CAM připraví výrobní panel. Na tento panel se složí, pokud je to rozměrově možné, všechny vzorky co si zákazník objednal. To je takový malý pool servis.  Spojit v POOL servisu více zakázek v jednu činí i složitější dělení panelu po výrobě frézováním a ani vytvořené filmy nejsou dále k potřebě.  Je pravda, že se většinou už stejně nekreslí. POOL servis se tváří, že je pro zákazníka přívětivější, protože zákazník nevidí částku za přípravu dat. Tu má odpuštěnu na faktuře, ale je obsažena v ceně výroby prototypu.

Začal jsem se zajímat, za jakou cenu se výroba vzorků v POOL servisem v naší republice servis nabízí. Někteří z kolegů mají na svých stránkách on-line ceník, nebo tabulkový údaj o ceně desek vyrobených v POOL servisu. Nebavilo mne se probírat jednotlivými www stránkami a tak jsem požádal přítele, aby mi to trochu zpřehlednil. Výsledkem je takový malý porovnávač cen DPS, který dává s určitou nepřesností informaci o cenách za 1-5 dm2. Do přehledu jsme také zařadili i firmu Eurocircuits, která nabízí plošné spoje napříč celou Evropou. Chtěl jsem porovnat ceny naše a jinde v Evropě. Pokud máte zájem, můžete se na porovnávač podívat.

V případě, že jsou údaje o cenách převzaty z on-line ceníku, tak platí vedené ceny až do 1 m2. Ale nad plochu 10 m2 objednaných vzorků už nemá mysl  porovnávač cen v POOL servisu používat. Název firmy je živým odkazem na ceník POOL servisu a tak je lepší oslovit přímo zvolenou firmu. Porovnávač slouží jen k orientaci v cenách za vzorky a prototypy.

 

 

 

 

 

ZPĚT

contentleft_bg_top